Дома Фудбал Кабиб состави листа од најдобрите фудбалери на сите времиња

Кабиб состави листа од најдобрите фудбалери на сите времиња

УФЦ шампионот во лесна категорија ги именуваше најдобрите фудбалери на сите времиња.

На списокот се наоѓаат седум играчи кои ги смета за најдобри во историјата.

„Не е лесно да се изберат најдобрите, но според мене тоа се Пеле, Марадона, Меси, Кристијано Роналдо, Зинедин Зидан и Бразилецот Роналдо.“ – рече Кабиб.

„Луис Фиго исто така е еден од најдобрите, во 2000. година ја освои Златната топка. Тие играчи се веројатно најдобрите.“ – изјави Кабиб во интервју за Рибок на Инстаграм.

Да потсетиме, Кабиб е голем пријател со напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо. Неодамна Португалецот му посака на Кабиб победа во следната борба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Aлиоски пред Челзи: Ќе играме против голем клуб ама не се плашиме!

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски вечерва ќе игра против Челзи во англиската Пре…