Дома Останати Кабиб не го дава појасот: Издоминира против Пориер за 28:0! (ВИДЕО)

Кабиб не го дава појасот: Издоминира против Пориер за 28:0! (ВИДЕО)

Кабиб Нурмагомедов го одбрани појасот во лесна категорија во УФЦ.

Вечерва во Абу Даби го совлада Дастин Пориер кој се предаде во третата рунда.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Кабиб од самиот почеток тргна во свој стил. Го фрли Пориер на под и се обиде брзо да заврши, но Американецот добро се бранеше.

Пориер добро влезе во втората рунда. Го погоди неколку пати Кабиб, но набрзо повторо беше фрлен на под каде што Кабиб имаше апсолутна доминација и контрола која му носеше бодови.

Во почетокот на третата рунда Пориер го нападна, Кабиб се ослободи и одново превзема контрола над борбата и во оваа рунда го приморува Пориер да се предаде и ја брани титулата шампион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Гвардиола ќе заплачеше на прашањето за Клоп 🎥

Во викендот кој е зад нас Манчестер Сити во последното коло од Премиер лигата дојде до нов…