Дома Останати Кабиб до Фергусон: Твојот син ќе се гордее со тебе!

Кабиб до Фергусон: Твојот син ќе се гордее со тебе!

Тони Фергусон беше поразен во саботата од Џастин Гетџии во УФЦ 249 и како што стојат работите судирот против Кабиб Нурмагомедов ќе остане само сон за него.

Гатџи ги изненади сите со фантастична борба во која го совлада Фергусон и на крајот заслужено го освои појасот за привремен шампион во лесна категорија.

Многумина очекуваат дека Гетџи ќе го предизвика Кабиб , иако многумина веруваа дека шампионот конечно ќе се пресмета со Фергусон.

Откако Фергусон беше поразен, многумина се радуваа на негова сметка, а потоа Кабиб ги изненади сите со порака за својот лут противник. Кабиб му упати поддршка и утеха на Фергусон и со тоа ја воодушеви јавноста.

„Што и да се случи останува во минатото. Глава горе Тони, се надевам дека вие и вашето семејство се добро. Кога вашиот син ќе порасне, тој ќе биде горд на вас“, рече Кабиб.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Невозможното стана возможно: „Малиот“ кој си го победи идолот – каква трка беше ова! (видео)

Рио, Олимпијада, 2016. Финале на 100 метри пеперутка. Фелпс е тука за да постави уште една…