Дома Фудбал Англија И тоа е можно, Мегваер најдобар фудбалер за месец ноември

И тоа е можно, Мегваер најдобар фудбалер за месец ноември

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер е избран за најдобар играч во Премиер лигата за месец ноември.

Мегваер веќе неколку години е тема на потсмев меѓу фановите на Премиер-лигата ширум светот, но искусниот дефанзивец сега игра во одлича форма.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Одличните игри на Мегваер му ја донесоа наградата за најдобар фудбалер за месец ноември во Премиерлигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…