Дома Фудбал Англија И со шест обвиненија за cилyвање Бенџамин Менди е прегласен за невин

И со шест обвиненија за cилyвање Бенџамин Менди е прегласен за невин


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Бенџамин Менди, сега веќе поранешниот играч на Манчестер Сити е прогласен за невин.

Против Менди имаше шест обвинувања за cилyвање, меѓутоа на крајот тој доби ослободителна пресуда.

Менди извесен период помина во пpитвор и во овој момент има 28 години, а веќе две години се бори да добие ослободителна пресуда.

Заедно со Менди прогласен за невин е и неговиот пријател 48-годишниот Луис Саха Матир кој беше обвинет за cилyвање на две тинејџерки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…