Дома Видео И „ладниот“ Мурињо не издржа да не пушти солзи по новото финале со Рома 🎥

И „ладниот“ Мурињо не издржа да не пушти солзи по новото финале со Рома 🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Жозе Мурињо има уште една одлична сезона со Рома, па откако минатата сезона ја освои Конференциската лига сезонава обезбеди финале во Лигата на Европа.

Рома во својата историја долга 96 години играла само две европски финалиња пред Мурињо, а на Португалецот тоа му успеа во само две сезони.

По ремито 0:0 кое и беше доволно на Рома за финале дури и „ладниот“ Мурињо не издржа да не пушти солзи по завршувањето на мечот. Мора да се истакне дека пласманот во финалето го обезбедија баш „мурињовски“ со одлична тактичка игра поставена од страна на португалскиот стратег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…