Дома Фудбал Германија И донесе финале на Борусија во ЛШ, но тоа може да не биде доволно да остане?!

И донесе финале на Борусија во ЛШ, но тоа може да не биде доволно да остане?!

Един Терзиќ направи голем успех со пласманот на Борусија Дортмунд во финалето на Лигата на шампионите, но проблемите во домашниот шампионат може да му направат проблем во останувањето на клупаата на „милионерите“.

Борусија моментално е на петтата позиција во Бундеслигата и тоа не ги задоволува клупските амбиции, па германски „Скај“ пишува за статусот на Терзиќ, чиј договор истекува летото 2025 година.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Директорот Ларс Рикен ќе го чека исходот од финалето на Лигата на шампионите за да го реши прашањето за тренер кој треба да остане на подолг временски рок, а евентуален трофеј во најдоброто европско натпреварување би ги зголемиле шансите на Терзиќ да му се довери долгорочен проект.

„За мене сето ова се случува пребрзо, во оваа насока. Тоа е прашање за раководството на клубот. Сакам да направам се за да ја освоиме Лигата на шампионите, потоа ќе имаме подолга пауза за да разговараме за се. Мирен сум кога станува збор за мојот статус“, изјави Терзиќ на оваа тема.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…