Дома Македонски спорт Иџе ја најави новата сезона: Посакувам повторно да го развеам македонското знаме на највисокото место

Иџе ја најави новата сезона: Посакувам повторно да го развеам македонското знаме на највисокото место

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе денес ја најави новата сезона во ТЦР шампионатот.

Иџе имаше желба сезонава да се трка на едно европско натпреварување, но поради пандемијата одново ќе води битка со Италијанците. Во најавата тој им се заблагодари на спонзорите и посака одново да го развие македонското знаме на највисокото место на пиедесталот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Влатко Андоновски: Не знам дали во Македонија воопшто имаше женски фудбал кога заминав за САД

Влатко Андоновски веќе подолго време работи како селектор на женската фудбалска репрезента…