Дома Македонски спорт Иџе: За жал, позитивен сум!

Иџе: За жал, позитивен сум!

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе преку социјалните мрежи утрово објави дека е позитивен на Ковид-19.

Иџе изминатиот викенд во Имола ги заврши настапите во ТЦР Италија со што ја заврши оваа сезона.

„За жал,позитивен! Сега малку одмор и да се надеваме дека се ќе биде во ред“, кратко стои во објавата на Иџе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Чупиќ го напушта Вардар и се враќа во Загреб по 14 години?!

Хрватскиот ракометар Иван Чупиќ пред пет години дојде во Вардар и од тогаш е еден од најва…