Дома Трансфер зона Ихеаначо си заминува од Сити, но останува во Премиер лигата?

Ихеаначо си заминува од Сити, но останува во Премиер лигата?

0

Келечи Ихеаначо тешко дека ќе добие шанса под водство на Пеп Гвардиола следната сезона, па реално е да си замине од Сити.

Нигериецот од кого се очекува многу во следните сезони, се наоѓа на трансфер листата на неколку клубови, но еден за сега е најконкурентен.

Станува збор за Вест Хем. „Sky Sports“ денеска ја пренесе оваа вест, медиум кој во Англија се смета за многу ценет кога станува збор за трансферите во светскиот фудбал.

Келечи има само 20 години, оваа сезона доби шанса кај Гвардиола, но тешко дека ќе добие и следната сезона, со оглед на големата конкуренција. Тој оваа сезона успеа да постигне 4 гола.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус ја сака ѕвездата на Бешикташ

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус е силно зиантересиран за ѕвездата на Бешик…