Дома Трансфер зона Италијанците останаа со празни раце – Дембеле се сели во Кина

Италијанците останаа со празни раце – Дембеле се сели во Кина

0

Белгискиот репрезентативец Муса Дембеле беше голема желба на италијанските клубови, но последните информации говорат дека ќе се пресели во Кина.

Англиските медиуми пренесуваат дека Тотенхем ја прифатил понудата на неименуван кинески клуб од 30 милиони фунти.

Дембеле одби да го продолжи договорот со „спарси“ и сака да ја промени средината, а најсилен интерес за него покажаа италијанските клубови.

Јувентус, Интер и Наполи веќе имаа контакти со неговиот агент, меѓутоа понудата од Кина е многу побогата.


Следете го Sportski.mk и на


Тотенхем ја прифати понудата, па сега се чека одлуката на Дембеле, дали да се пресели во Кина или сака се уште да игра на врвно ниво во Европа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Нејмар на насловната на „Мундо Депортиво“: Враќање во Барселона? – НЕ е невозможно!

Само една година откако за рекордна сума од 222 милиони евра се пресели од Барселона во ПС…