Дома Трансфер зона Италијанска битка за потписот на Лукаку?

Италијанска битка за потписот на Лукаку?

Ромелу Лукаку наводно се надева дека ќе може да се врати во Серија А од каде замина во Челзи во трансфер од 115 милиони евра.

Најскапиот играч кој некогаш пристигнал во тој лондонски клуб долго време има проблеми со формата и постигна само осум гола на 26 натпревари.

Освен лошата форма во неколку ситуации правеше потези поради кои мораа да реагираат од раководството, така беше со интервјуто во кое зборуваше за Интер, а после тоа интервју му беше забрането да зборува за клубот од Милано.

„Кориере дело Спорт“ сега повторно го наведува Интер како можна опција за Белгиецот, само прашање е дали Интер финаниски би можел да го издржи враќањето на Лукаку. Покрај Интер, тука се Јувентус и Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус од Челзи го бара Канте или Жоржињо

Челзи и Јувентус преговараат за трансфер на Матијас де Лихт на „Стенфорд Бриџ“, а се поизв…