Дома Останати Кошарка Историската НБА титула Торонто ќе ја слави пред народ колку цела Македонија! (ВИДЕО)

Историската НБА титула Торонто ќе ја слави пред народ колку цела Македонија! (ВИДЕО)

0

Торонто во неодамна завршеното финале во НБА лигата стигна до својата прва титула во историјата.

Рапторси со 4:2 во серијата беа подобри од Голден Стејт кои беа бранители на титулата.

Секако, таа вечерв во Торонто се славеше како никогаш претходно, а денес во овој канадски град ќе се одржи шампионска парада.

Ширум Торонто веќе се собираат голем број навивачи, иако автобусот со играчите се уште не тргнал.

Според некои шпекулации и најави на медиумите на оваа парада во Торонто денес се очекува сведоци да бидат помеѓу 1.5 и 2 милиони луѓе, тоа е бројка како цела Македонија да излезе на улиците.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Јокиќ се обиде атрактивно да забие, па се – посрамоти (ВИДЕО)

Српскиот фудбалер Никола Јокиќ работи и се подготвува за сезоната во НБА лигата која следи…