Дома Фудбал Останато Инцидентот во „сенка“: Евра со „МАЕСТРАЛНА“ порака се огласи на социјалните мрежи (ФОТО)

Инцидентот во „сенка“: Евра со „МАЕСТРАЛНА“ порака се огласи на социјалните мрежи (ФОТО)

0

Патрис Евра овие денови минува веројатно низ најлошиот период во досегашната кариера.

Искусниот фудбалер пред неколку дена удри навивач на Марсеј по што францускиот клуб го суспендираше. Евра во петок ќе оддржи состанок со челниците на клубот, но се чини веројатно е дека ќе добие отказ од Марсеј бидејќи по овој скандал, грб му свртија и навивачите на клубот.

Евра по инцидентот не се огласуваше многу на социјалните мрежи. Сепак, откако Андреа Пирло одлучи да замине во пензија, Евра едноставно не можеше да издржи, па преку својот инстаграм профил испрати фантастична понуда за италијанскиот играч за врска.

„Ти си единствениот играч со кој некогаш сум играл, а што имаше рака таму каде што сите имаме нога. Ти благодарам за се Маестро“, истакна Евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Останато

Проверете

И Меси има свој проблем со исхраната, на еден продукт не може да му одолее

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Лионел Меси призна дека често пати има проблем со …