Дома Топ вести Интер ја сака ѕвездата на Ливерпул

Интер ја сака ѕвездата на Ливерпул


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Играчот на Ливерпул, Наби Кеита кариерата би можел да ја продолжи во Серија А.

Како што пренесува „Калчомеркато“, овој 28-годишен играч од средниот ред е на излезните врати во Ливерпул и на лето ќе си замине како слободен агент.

Откако стана јасно дека нема да го продолжи договорот со Ливерпул започна битката за неговиот потпис, а најсилен интерес за него покажува Интер.

Спортскиот директор Аусилио имал средба со неговиот агент и почнал преговори, а „нероаѕурите“ наскоро ќе испратат официјална понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Смешни резултати во македонскиот футсал: Арбен Бајрами победи 75:1, а КМФ Проект 65:2

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Вчера беа з…