Дома Видео Интер славеше против Наполи

Интер славеше против Наполи

Во натпревар од 37. коло во италијанската Серија А, Интер беше подобар од Наполи со 2:0.

Во претпоследното коло Интер стигна до победа и повторно се врати на второто место и ќе се обиде тука да остане бидејќи Јуве веќе ја осигура титулата.

Што се однесува до Наполи, со 59 бода остана седми, но поради освојувањето на Купот ќе ја претставува Италија во Лига Европа.

Во синоќешниот натпревар Интер славеше со погодоците на Д’Амброзио во 11. и Лаутаро Мартинез во 74. минута.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Вака изгледа идеалниот тим во Серија А според „ОПТА“ 📸

Експертите на „ОПТА“ кои најмногу се занимаваат со статистика ја следеа и штотуку завршена…