Дома Фудбал Италија Интер постигна важен договор, Бастони става потпис

Интер постигна важен договор, Бастони става потпис


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Интер постигна договор со дефанзивецот Алесандро Бастони за продолжување на соработката, пренесуваат италијанските медиуми.

Бастони на лето влегува во последната година од договорот и Интер брзаше што поското да ја продолжи соработката со дефанзивецот.

После неколкумесечни преговори двете страни постигнаа договор и Бастони ќе стави потпис на нов договор до 2028 година.

Ова е одлична вест за „нероаѕурите“ бидејќи Бастони е еден од најважните играчи во тимот и после заминувањето на Скриниар се очекува да биде столб на одбраната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ди Марија: Заминувам од Јувентус со горчлив вкус

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Анхел ди Марија официјално го потврди заминувањето …