Дома Фудбал Италија Интер не го зема на турнеа, а според оваа фотографија на Икарди баш му е „гајле“ (ФОТО)

Интер не го зема на турнеа, а според оваа фотографија на Икарди баш му е „гајле“ (ФОТО)

0

Мауро Икарди повеќе нема да го носи дресот на Интер, тоа е одлука на клупското раководство на чело со тренерот Антонио Конте.

Интер денес отпатува на азиската турнеа и во наредните неколку недели „нероаѕурите“ ги очекуваат неколку интересни пријателски натпревари.

Помеѓу патниците во Сингапур не беше Мауро Икарди кој претходно ги напушти припремите во Швајцарија и тоа најдобро покажува каков статус има во миланскиот клуб.

Неколку минути откако Интер отпатува од Милано Икарди на Инстаграм објави фотографија како ужива во летото.

Веројатно оваа фотографија најдобро покажува колку всушност му е важно што не патува во Азија.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Μαυʀɸ Iϲαʀδι – MI9 (@mauroicardi) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Азар им одговори на оние кои тврдат дека е дебел (ВИДЕО)

Белгиецот Еден Азар кој ова лето пристигна во Реал не можеше да дебитира во Ла Лига поради…