Дома Фудбал Италија Интер немаше проблеми на гостувањето кај Сасуоло ?

Интер немаше проблеми на гостувањето кај Сасуоло ?

Интер денес во рамките во натпревар од деветтото коло во италијанската Серија А славеше на гости кај Сасуоло со 3:0.

Гостувањата на „Мапеј“ знаат да бидат тешки за многу екипи, па се очекуваше голема борба и денес. Сепак, Интер со два гола во првите 15 минути најави во каков правец ќе оди денешниот натпревар.

Првиот гол гостите го постигнаа во четвртата минута преку Алексис Санчез. Веќе во 14. Минута Кирикеш си постигна автогол, а истиот играч се повреди и беше заменет во 42. Минута

Мирен крај на мечот Интер обезбеди со голот на Гаљардини во 60. минута.

Сега Интер втор на табелата со два бода помалку од лидерот Милан, но имаат натпревар помалку. Следниот викенд „нероаѕурите“ ќе играат против Болоња.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Играчите со диктатор како Мурињо се однесуваат како овци“

Поранешниот фудбалер на Ливерпул Стен Колмор го нарече Жозе Мурињо диктатор. Колмор денес …