Дома Трансфер зона Интер најде замена за Лукаку

Интер најде замена за Лукаку


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Интер планира на крајот на сезоната да се раздели со Ромелу Лукаку и веќе му најшол замена на Белгиецот, пренесува „Калчомеркато“.

Лукаку е на позајмица од Челзи, но Белгиецот оваа сезона не игра на препознатливото ниво, па Интер планира да се раздели со него на лето.

Како замена „нероаѕурите“ работат на трансферот на 25-годишниот напаѓач на Борусија Мехенгладбах, Маркус Турам.

Французинот на лето ќе биде слободен агент и може да пристигне без обештетување, а Интер сака да ја победи конкуренцијата.

Интер спремил 5-годишен договор со плата од 5 милиони евра по сезона и е во пол-позиција за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер се надева на „аргентинската врска“ и го сонува Меси!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како што се…