Дома Трансфер зона Интер купува дефанзивец од „Олд Трафорд“

Интер купува дефанзивец од „Олд Трафорд“

Приоритет на Интер во летниот преоден рок ќе биде доведување на дефанзивец, пренесуваат италијанските медиуми.

Ачерби е во зрели години, Де Врај е на излезна врата, па „нероаѕурите“ сакаат да доведат најмалку еден квалитетен дефанзивец.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Италијанските медиуми пренесуваат дека на врвот на списокот желби се наоѓа дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Виктор Линделоф.

Јунајтед ги одбил сите понуди за трансфер на 29-годишниот шведски репрезентативец во зимскиот преоден рок, но сигирно ќе го продаде на лето.

Линделоф влегува во последната година од договорот, па Интер може  да го доведе за само 10 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…