Дома Топ вести Интер и Челзи спремаат спектакуларна трампа

Интер и Челзи спремаат спектакуларна трампа

Нголо Канте беше голема желба на Интер во летниот преоден рок, но „нероаѕурите“ не успеаа да го донесат Французинот во Милано.

„Паризиен“ информираше дека Канте не е во добри односи со тренерот Лампард и побарал од раководството да ја промени средината.

Неодамна Канте влегол во конфликт со тренерот Френк Лампард, после тоа Французинот донел конечно одлука да го напушти Челзи што е можно поскоро и преку својот агент го известил раководството на „сините“.

Интер сака да ја искористи таквата ситуација и да го донесе на „Џузепе Меаца“ во јануари, бидејќи е голема желба на тренерот Конте.

„Нероаѕурите“ веќе спремаат понуда, а како дел од трансферот Скриниар може да заврши на „Стенфорд Бриџ“.

Медиумите на Островот тврдат дека Ламапрд е заинтересиран за оваа трампа, па се очекува наскоро да започнат преговори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…