Дома Трансфер зона Интер и Рома се „тепаат“ за играч на Манчестер Јунајтед

Интер и Рома се „тепаат“ за играч на Манчестер Јунајтед


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Италијанските гиганти Интер и Рома се сериозно заинтересирани за дефанзивецот на Манчестер Јунајтет, Виктор Линделоф.

Со доаѓањето на Варан, позицијата на Линделоф е загрозена и стана втор избор, па е спремен да ја промени средината.

Јунајтед е во потрага по нов дефанзивец  и е спремен да го продаде Линделоф, а најсериозни кандидати се Интер и Рома.

„Црвените ѓаволи“ за неговата слобода бараат 20 милиони евра, додека италијанските клубови ќе се обидат да го донесат на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…