Дома Трансфер зона Интер и Барселона спремаат трампа на напаѓачи

Интер и Барселона спремаат трампа на напаѓачи


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Шпанските медиуми откриваат дека Барселона и Интер договараат спектакуларна трампа на двајца напаѓачи.

Имено, Барселона го сака аргентинскиот напаѓач Хоаким Кореа и е спремна во Милано да го испрати Мемфис Депај.

Чави не му дава голема минутажа на Депај и сака да се ослободи од него, а Барселона има идеја да го употреби Холанѓанецот во трампа за да дојде до потписот на Хоаким Кореја.

Аргентинецот пред две години дојде во Интер за 32 милиони евра на барање на тренерот Инзаги,но не ги оправда очекувањата и главно ја грее клупата за резерви.

Интер наводно се согласил за ваква трампа, само не е позната сумата која Барселона треба да ја доплати на „нероаѕурите“.

Депај е профил на напаѓач каков што му се допаѓа на Инзаги бидејќи може да игра во тандем со Лаутаро, Џеко и Лукаку.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…