Дома Топ вести Интер и Барса спремаат трампа

Интер и Барса спремаат трампа


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Италијанските медиуми пренесуваат дека Барселона и Интер ги обновиле преговорите за евентуална трампа Брозвиќ-Кеси.

Кеси минатото лето го напушти Милан и како слободен агент, но не е задоволен од третманот што го има во Барселона каде добива мала минутажа и главно е на клупата за резерви.

Барселона сака да се ослободи од него и му нуди трампа на Интер, бидејќи Чави е силно заинтересиран за Брозовиќ.

Уште во јануари двата клуба преговараа за евентуална трампа, која може да се реализира на лето.

Брозовиќ има лоша сезона па Интер сака да се ослободи од неговата висока плата и исто така сака што побрзо да се договори трампата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Интер се надева на „аргентинската врска“ и го сонува Меси!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како што се…