Дома Фудбал Интер губеше со 3:0 на полувремето и се врати на 3:3. Погледнете ги головите

Интер губеше со 3:0 на полувремето и се врати на 3:3. Погледнете ги головите

Во групата Д, уште пред претпоследното коло, беше јасно дека во следната фаза ќе одат Интер и Реал Сосиедад, а во петтото коло, Интер гостуваше на стадионот Луж во Лисабон.

Последнопласираната Бенфика водеше со 3:0 на полувремето, но натпреварот заврши без победник 3:3.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Бенфика во првото полувреме постигна три гола, а сите три ги постигна Жоао Марио, поранешен играч на Интер, кој немилосрдно ја погоди мрежата во 5., 13. и 34. минута.

Но, во продолжението Интер возврати со иста мерка. Стрелци беа Арнаутовиќ во 51. минута, Фратеси во 58. минута и Санчез од пенал во 72. минута за конечни 3:3.

Головите на натпреварот погледнете ги ТУКА

Во последното коло ќе се решава и победникот од оваа група бидејќи Интер и Реал Сосиедад имаат ист број бодови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…