Дома Трансфер зона Интер го сака Паредес, го нуди Ериксен

Интер го сака Паредес, го нуди Ериксен

Италијанските медиуми тврдат дека Кристиан Ериксен во јануари најверојатно ќе го напушти Интер.

Ериксен не е задоволен од минутажата која ја има на „Џузепе Меаца“ и затоа планира да ја промени клупската средина за време на зимскиот преоден рок.

Интерес за Ериксен покажува ПСЖ, кој уште во летниот преоден рок се обиде да го донесе во Париз.

Интер сака да ја искористи ситуацијата и е спремен да „светците“ да им понуди трампа, така што да го добие потписот на Леандро Паредес.

Паредес е голема желба на Антонио Конте кој смета дека идеално ќе се вклопи во неговиот стил на игра, притоа има големо искуство во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер блиску до големо засилување

Аргентинскиот репрезентативец Родриго де Паул игра фантастично во Удинезе и оваа сезона, п…