Дома Трансфер зона Интер го сака „дијамантот“ на Динамо Загреб

Интер го сака „дијамантот“ на Динамо Загреб

0

Милански Интер би можел да ја зголеми хрватската колонија во тимот бидејќи италијанските медиуми пренесуваат дека е заинтересиран за „бисерот“ на Динамо Загреб, Иван Шуњиќ.

Станува збор за 22-годишен играч за врска кој ова лето пристигна на „Максимир“ од Локомотива Загреб, но веднаш импресионираше со своите настапи.

Шуњиќ привлече своето внимание со брилјантната партија против Фенербахче во Лига Европа, па наскоро би можел да им се придружи на своите сонародници во Милано.

Хрватските медиуми пренесуваат дека Интер е спремен да понуди 5 милиони евра, но неговата цена до јануари може додатно да порасне.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Малдини потврди: Овие двајца ќе го напуштат Милан до крајот на преодниот рок

Се ближи почетокот на првенството во италијанската Серија А, а во Милано се уште не ги скл…