Дома Трансфер зона Интер го праќа Жоао Марио во Монако

Интер го праќа Жоао Марио во Монако

Монако е во напредни преговори со Интер за португалскиот репрезентативец Жоао Марио, откриваат италијанските медиуми.

За Португалецот нема повеќе место во тимот, а „нероаѕурите“ за неговата слобода бараат 18 милиони евра.
Тимот од „кнежевството“ не е спремен веднаш да ја плати таа сума и го сака Жоао Марио на едногодишна позајмица со право на откуп на крајот на сезоната.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Интер веќе подолго време не може да најде купувач за Португалецот, а со оглед на фактот дека тој е „вишок“ во тимот, спремен е да го пушти на позајмица и со тоа за заштеди 3 милиони евра, колку што изнесува неговата годишна плата.

Тренерот на Монако, Леонардо Жардим одлично го познава својот сонародник и смета дека ќе биде одлично засилување за неговиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…