Дома Топ вести Интер во Челзи ја најде замената за Скриниар

Интер во Челзи ја најде замената за Скриниар


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Примарна цел на Интер во летниот преоден рок ќе биде доведување на дефанзивец кој ќе го замени Милан Скриниар.

„Нероаѕурите“ веќе ја почнаа потрагата, а најново име на списокот е дефанзивецот на Челзи, Тревор Чалоба.

Чалоба е младински репрезентативец на Англија, може да игра на повеќе позиции во одбраната и поради тоа е голема желба на миланскиот гигат.

Челзи веќе ги доведе Фофана и Бадијачиле, па минутажата на Чалоба значително се намали е поради тоа е спремен да го пушти дефанзивецот.

Интер ќе треба да ја победи конкуренцијата бидејќи за Англичанецот силен интерес покажува и Милан. Цената на Чалоба во моментов изнесува помеѓу 20 и 25 милиони евра.

Коментари
  • Миланско дерби за дефанзивец на Челзи

    Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Милан и Интер се силно заинт…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нов скок на Калин Ивановски на АТП листата!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Најдобриот македонски тенисе…