Дома Трансфер зона Интер во Германија најде замена за Скриниар

Интер во Германија најде замена за Скриниар

Раководството на Интер е во интензивни преговори со Тотенхем за трансфер на дефанзивецот, Милан Скриниар.

Конте даде „зелено светло“ за продажба на Скриниар, бидејќи не се вклупува во неговата формација, па се чини дека трансферот може да се реализира за сума од 50 милиони евра.

„Нероаѕурите“ се во потрага по негова замена, а најновото име е дефанзивецот на Шалке, Озан Кабак.

Турскиот репрезентативец важи за еден од најперспективните во Европа, има само 20 години, а минатото лето се пресели во Шалке за сума од 15 милиони евра.

Оваа сезона одигра 29 меча и постигна 3 гола, а Шалке за неговата слобода бара 25 милиони евра.

Прва желба  на Интер беше Никола Миленковиќ, но Фиорентина не сака да го пушти Србинот за сума помала од 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер не се откажува од Канте

Нголо Канте беше голема желба на Интер во летниот преоден рок, но „нероаѕурите“ не успеаа …