Дома Фудбал Останато Интернационален куп: Арсенал подобар од Баерн, Европа има три од три против МЛС (ВИДЕО)

Интернационален куп: Арсенал подобар од Баерн, Европа има три од три против МЛС (ВИДЕО)

Арсенал во натпреварот од Интернационалниот куп на шампиони го совлада Баерн Минхен со 2:1.

Сите три гола на овој натпревар беа постигнати во второто полувреме, а до водство прв стигна Арсенал. Се играш 49-тата минута кога сопствената мрежа ја погоди Позански за предност од 1:0 на Арсенал.

Баерн до изедначување стигна во 71-та минута. Одличното нафрлување на Гнабри во гол го претвори Роберт Левандовски.

Сепак, во самиот финиш од натпреварот Арсенал стигнува до победа. Еди Никетиах ја искористи лошата реакција на одбранатана на Баерн и погодува за 2:1.
Европските тимови беа успешни против МЛС претставниците и остварија три победи.

Севиља со 3:1 го победи Далас, со истиот резултат Борусија Дортмунд беше подобра од Сиетл Сондерс, додека Астон Вила со 3:0 ја победи Минесота.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рамос има предлог: Посебна „Златна топка“ за Роналдо и Меси

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се погува со фактот дека „Златната топка“ оваа годи…