Дома Фудбал Останато Иниеста: Ќе ме боли да го гледам Меси во ПСЖ

Иниеста: Ќе ме боли да го гледам Меси во ПСЖ

Денес Меси и официјално беше претставен во Париз како нов играч на ПСЖ.

Секако трансферот на Меси предизвика многу реакции во фудбалската јавност, а се огласи и поранешниот соиграч на Аргентинецот од Барселона, Андрес Иниеста.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Не знам што се случувало меѓу Меси и Барселона и во што бил проблемот. Но, знам дека на Барселона ќе и треба подолго време да се опорави. Ќе бидам искрен, ме боли тоа што ќе го гледам во дресот на друг клуб. Лео е нешто кое потсетува на Барселона, беше се – човек, клуб! Во кариерата не сум сретнал играч како него и не верувам дека ќе сретнам во иднина“, изјави Иниеста.

Аргентинецот со ПСЖ потпиша договор на две години со опција истиот да се продолжи на уште една.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …