Дома Видео Импресивно: Фановите на Бари во 4-та лига (видео)

Импресивно: Фановите на Бари во 4-та лига (видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Фудбалскиот клуб Бари е еден од најстарите во Италија, но ова лето прогласи банкрот и беше преместен во најнизок ранг, односно во 4-та италијанска лига.

Сепак, еден клуб се гледа колку е голем не според моменталните резултати, туку по поддршката која ја добива од своите фанови.

Фановите не го оставија клубот и во 4-та лига, па на последниот меч против Ночерина направија импресивна кореографија и атмосфера на стадионот „Свети Никола“.

Бари победи со 4:0, па фановите имаа причина за славје.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Бомба“ на Хулк од слободен удар 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Поранешниот бразилск…