Дома Видео Импресивно: Фановите на Бари во 4-та лига (видео)

Импресивно: Фановите на Бари во 4-та лига (видео)

0

Фудбалскиот клуб Бари е еден од најстарите во Италија, но ова лето прогласи банкрот и беше преместен во најнизок ранг, односно во 4-та италијанска лига.

Сепак, еден клуб се гледа колку е голем не според моменталните резултати, туку по поддршката која ја добива од своите фанови.

Фановите не го оставија клубот и во 4-та лига, па на последниот меч против Ночерина направија импресивна кореографија и атмосфера на стадионот „Свети Никола“.

Бари победи со 4:0, па фановите имаа причина за славје.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Избран голот на сезоната во Премиер лигата (видео)

Спонзорот на Премеиер лигата „Carling“ го објави победникот на акетата за најдобар гол во …