Дома Фудбал Англија Има ли крај на проблемите за Ливерпул? Се повреди и Хендерсон

Има ли крај на проблемите за Ливерпул? Се повреди и Хендерсон

Неверојатно е што му се случува на Ливерпул оваа сезона со повредите.

Клоп има огромни проблеми со повредите и тие проблеми денес станаа уште поголеми. Капитенот Џордан Хендерсон мораше да ја напушти играта во дербито против Евертон поради повреда.

Хендерсон се повреди по еден дуел и се обиде да го продолжи натпреварот, сепак не беше во можност и на негово место во игра влезе 23 годишниот Натаниел Филипс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борусија не издржа, Сити до победа и полуфинале, на „Енфилд“ без голови“ 🎥

Во вечерашните двојки во четвртфиналето од Лигата на шампионите не видовме некое изненадув…