Дома Фудбал Италија Икарди: Уште помило ми е што победивме во 93 минута

Икарди: Уште помило ми е што победивме во 93 минута

0

Мауро Икарди беше јунак во миланското дерби во кое со гол во третата минута од судиското продолжение му донесе победа на својот Интер против Милан со 1:0.

Аргентинецот после натпреварот порача дека Интер можел и порано да дојде до водство и да го осигура триумфот, но дека вака е послатко.

„Минатата седмица само размислувавме за дербито и рековме дека мора да победиме. Едноставно, тоа ни беше целта и така мораше да биде. Можевме и порано да постигнеме погодок и да го решиме натпреварот, но уште помило ми е што славевме на ваков начин, со гол во 93. минута.“ – изјави Икарди.

На прашањето за натпреварот со Барселона во среда, Икарди даде оптимистички одговор.


Следете го Sportski.mk и на


„Знам добро колкав потенцијал има нашата екипа. Можеме да се бориме со сите, па така и со Барселона.“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Олимпијакос му приреди шок на Милан во Пиреа – го елиминираше уште во групната фаза од ЛЕ! (ВИДЕО)

Вечерва беа одиграни и последните натпревари од групната фаза во Лигата на Европа. Најголе…