Дома Трансфер зона Икарди се враќа во Серија А

Икарди се враќа во Серија А

Мауро Икарди ја оживеа кариерата во Галатсарај и на лето сака да се врати во Серија А.

Аргентинецот е врвен напаѓач со искуство во големи клубови, па иако сите го отпишаа додека беше во ПСЖ сепак тој покажа дека уште игра на врвно ниво.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Икарди оваа сезона има постигато 18 гола, а силен интерес за него покажуваат Рома и Наполи.

Икарди сака да се врати во Италија и веќе стапил во контакт со овие два клуба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“: Каземиро и Варан се враќаат во Мадрид

Рафаел Варан и Каземиро не е задоволни од тоа како се одвиваат работите во Манчестер …