Дома Топ вести ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Роналдо се распрашува за Кина!

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Роналдо се распрашува за Кина!

0

Изгледа дека носителот на „Злтанта топка“, Кристиано Роналдо размислува за опцијата кариерата да ја продолжи во некој кинески клуб.

Ова денес го потврди бразилскиот тренер Луис Филипе Сколари, кој веќе две години е тренер на Гуангжу Евергранде.

Имено, Роналдо имал средба со Сколари и се интересирал за фудбалот во Кина.

„Точно е, Роналдо ме прашуваше како е таму, каков е животот, му го дадов најдобриот можен совет. Кина фудбалерите можат да ја доживеат поинаку, но Роналдо е индустрија, најголем фудбалер на светот, бренд кој би процветал во најмоќната земја на светот. А денешната Кина е токму тоа. И нема причина да не го направи тоа ако има шанса таму да ја продолжи кариерата, тоа е златна шанса за него“, изјави Сколари.


Следете го Sportski.mk и на


Роналдо не ја исклучуваше можноста кариерата да ја заврши во САД, после завршувањето на договорот со Реал, но сега и Кина е сериозна опција за Португалецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед може да му понуди интересна размена на Јувентус

Не е Дибала како што Англичаните прво бараа, во Јувентус се спремни да ја прифатат понудат…