Дома Трансфер зона Изненадување од Островот: Манчестер Сити го продава Едерсон?!

Изненадување од Островот: Манчестер Сити го продава Едерсон?!

Голманот на Манчестер Сити, Бразилецот Едерсон би можел на крајот на актуелната сезона да го напушти клуботѕ, пренесуваат дел од странските медиуми.

Наводно во англискиот гигант имаат став според кој би му дозволиле на Едерсон да замине во случај на адекватна понуда. За голманот постоел интерес од сааудиските клубови и одлуката за него би требало да биде донесена во наредниот период (две-три недели).


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Во редовите на Манчестер Сити, Едерсон пристигна пред седум години од Бенфика за 40 милиони евра и стана еден од најважните членови на тимот.

Со Манчестер Сити освои се што можеше да се освои и сезонава на 43 натпревари прими 34 гола, додека на 16 натпревари успеа да ја зачува својата мрежа.

Засега нема најави кој би пристигнал ако Едерсон навистина замине, бидејќи не се очекува Ортега кој досега е замена за Бразилецот да биде прв голман во случај на негово заминување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мурињо подготвува „бомба“ во Фенербахче: Тргнува по ѕвездата на Барса!?

Mинатата сезона Фенербахче го освои второто место во турската Суперлига, па така летово по…