Дома Трансфер зона Изненадување на повидок: Вернер во ривалот на Челзи добива нова шанса во Англија?!

Изненадување на повидок: Вернер во ривалот на Челзи добива нова шанса во Англија?!

Манчестер јунајтед во јануари планира да ангажира неколку засилувања, а медиумите пишуваат дека една од желбите на тренерот Ерик Тен Хаг е германскиот репрезентативец Тимо Вернер.

Германски „Скај“ објави дека „ѓаволите“ веќе покажале интерес за поранешниот фудбалер на Челзи, кој разочара со настапите во Лондон.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Вернер сака да се врати во Премиерлигата оваа зима, па „Олд Трафорд“ изгледа како примамлива дестинација за него.

Германецот не добива многу простор ниту во Лајпциг, каде што беше незаменлив пред да се пресели во Челси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бернардо Силва се сели во Барселона

Англиските медиуми пренесуваат дека Бернардо Силва донел конечна одлука да го напушти Манч…