Дома Топ вести Изненадувачка реакција на Крос: Не ме ставајте во ист пакет со Модриќ!

Изненадувачка реакција на Крос: Не ме ставајте во ист пакет со Модриќ!

Легендите на Реал Мадрид, Лука Модриќ и Тони Крос се на мета на критики откако го изгуибија местото во тимот од помладите Едуард Камвинга, Орлиен Чуамени, Феде Валверде и Џуд Белингам.

Во медиумите се почесто се пишува дека се предолго во Реал и се тврди дека клубот не требало да им понуди нов едногодишен договор кој го потпишаа пред три месеци.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Марио Кортења, „Инсајдерот“ на Реал, пишува дека Крос го иритира тоа што критиките се упатуваат во пакет кон двајцата (кон него и Модриќ).

„Неверојатно ми е што критиките се кон двајцата во пакет. Секоја чест на Модриќ како играч и како човек, но јас поинаков и пет години помлад“, изјавил Крос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…