Дома Фудбал Изненадувачка изјава: Модриќ не му е потребен на Реал

Изненадувачка изјава: Модриќ не му е потребен на Реал


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Гути ги коментираше случувањата во клубот, а последната изјава привлече најголемо внимание.

Според Гути Реал Мадрид не треба да му го продолжи договорот на Модриќ затоа што немало потреба од него.

„Се сомневам дека Модриќ ќе остане. Тој нема да има посериозна улога во следната сезона и нема да му биде потребен на Реал. Не знам што е со Белингам и дали ќе дојде друг играч за врска, но Модриќ многу брзо ќе мора да замине“, изјави Гути.

Кога е Бензема во прашање, Гути смета дека францускиот напаѓач договорот треба да го продолжи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Медиумите тврдат: Месум Озил заврши со фудбалот

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Поранешниот германск…