Дома Македонски спорт Мак ракомет Извлечени паровите за првата фаза од ракометниот Куп на Македонија

Извлечени паровите за првата фаза од ракометниот Куп на Македонија

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија денес се одржа ждрепката за првата фаза од Националниот Куп.

Како актуелен освојувач на трофејот, Вардар иима обезбедено директно место во групната фаза и ќе го прескокне елиминационото коло во кое ќе учествуваат 30 екипи (15 прволигаши и 15 суперлигаши).


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


ПАРОВИ ЗА ПРВАТА ФАЗА ОД КУПОТ:

Еурофарм Пелистер – Шампион

Драчево – Алкалоид

Партизан – Тиквеш

Бутел – Македонија ЃП

Младост – Охрид

Еурофарм Пелистер 2 – Овче Поле

Пролет – Борец

Голден Арт – Аеродром

Астраион – Струга

Јахона – Прилеп

Куманово – Текстилец

Металург РА – Скопје

Кичево – Вардар Неготино

Преспа – Радовиш

Бисинов – Мулти Есенс

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Македонија напредуваше на европската ФИБА ранг листа

Машката сениорска репрезентација на Македонија е на 58. место на светската рејтинг листа, …