Дома Останати Извлечени и групите за Конференциската лига, Рома и Тотенхем најголеми фаворити

Извлечени и групите за Конференциската лига, Рома и Тотенхем најголеми фаворити

После ждрепката за групната фаза во Лигата на Европа денес беа извлечени и групите за новото натпреварување на УЕФА, Конференциската лига.

Најголеми фаворити во ова натпреварување на хартија се Рома и Тотенхем, а ќе учествува и белградски Партизан кој за пласман во следната фаза ќе игра во група со Гент, Флора и Анортозис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

И поранешниот светски шампион во бокс доби повик во мобилизацијата во Русија

Се посериозна е ситуацијата во Русија. Пред неколку дена Владимир Путин донесе одлука за м…