Дома Фудбал Останато Извлечени и групите за Конференциската лига

Извлечени и групите за Конференциската лига

По излечените групи во Лигата на Европа, денес во Истанбул се влечеа и групите во третото по ранг натпреварување, Конференциската лига.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Единствениот македонски фудбалер кој ќе игра во овој натпреварување ако остане во Пјуник е Марјан Радески. Пјуниќ ќе игра во група со Базел, Слован Братислава и Жалгирис.

Партизан во Белград ќе пречека екипи од најсилните првенства, Келн и Рен, во таа група е уште и Словачко. Од фаворитите во ова натпреварување Виљареал ќе игра против Хапоел Бер-Шева, Австрија Вина и Лех Позннањ, Вест Хем доби група со Стеауа, Андерлехт и Силкеборг.

Италијанската фиорентина во А-конкуренцијата ќе се сретне со Башакшехир, Хартс и РФС Рига. Натпреварите во групната фаза започнуваат на 8. ми септември и ќе се играат до 3. ноември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

На поранешните функционери на Јувентус им се заканува затвор

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Голем скандал го…