Дома Фудбал Останато „Избрзав, заминувањето од Реал Мадрид на 33 години ми беше најголема грешка“

„Избрзав, заминувањето од Реал Мадрид на 33 години ми беше најголема грешка“


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Многу фудбалери зад себе оставија богати кариери, но и такви моменти кои би ги избришале од својата биографија. Еден од нив е легендарниот напаѓач Руд Ван Нистелрој, кој вели дека заминувањето од Реал Мадрид било негова најголема грешка.

Холанѓанецот потпиша за „кралевите“ во 2006 година од Манчестер јунајтед, а во Мадрид остана четири години, по што потпишал за ХСВ и откри дека тоа му е најтежок момент во кариерата.

„Во тоа време играв под водство на Мануел Пелегрини и клубот ги зема Карим Бензема, Кристијано Роналдо и Кака. Имав 33 години.

Сакав да играм и избзрав на Мундијалот, па затоа заминав во Хамбург, но тоа не беше добар потег“, кажа Ван Нистелрој.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…