Дома Фудбал Останато Избран тимот на сезоната во Лига Европа, Костиќ е МВП

Избран тимот на сезоната во Лига Европа, Костиќ е МВП

Српскиот репрезентативец Филип Костиќ беше еден од најзаслужните што Ајнтрахт Франкфурт ја освои Лига Европа.

Костиќ блесна во дресот на Ајнтрахт и му помогна на германскиот тим да освои титула по 42 години, и заслужено е избран за МВП на сезоната во ова натпреварување.

Покрај најкорисниот фудбалер, УЕФА го одбра и тимот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

ОФИЦИЈАЛНО: Салах потпиша нов договор со Ливерпул!

Мохамед Салах стави крај на сите шпекулации и потпиша нов договор со Ливерпул. Иако во пре…