Дома Видео Избран голот на сезоната во Серија А 🎥

Избран голот на сезоната во Серија А 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Голот на Тео Ернандез против Аталанта е избран за најдобар во изминатата сезона во Серија А.

Ернандез во Милан имаше фантастична сезона, а во натпреварот против Аталанта постигна гол со продор од повеќе од 60 метри и со кој ги постави конечните 2:0 во триумфот на „росонерите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

ФИФА и УЕФА нема може да ги казнуваат клубовите поради Суперлигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанскиот весник „АС“ објави дека ФИФА и УЕФ…