Дома Фудбал Лига на шампиони Изборот на судија за натпреварот Барса – Наполи ги потсети Каталонците на големиот кошмар

Изборот на судија за натпреварот Барса – Наполи ги потсети Каталонците на големиот кошмар

Денес УЕФА го одреди судијата за реванш натпреварот помеѓу Барселона и Наполи во Лигата на шампионите.

Познатиот турски судија Џунејт Чакир ќе ја дели правдата на „Камп Ноу“ каде што ќе се сретнат двете екипи по првиот натпревар кој заврши без победник 1:1 во Неапол.

Изборот на главен судија сигурно Барселона ги потсети на кошмарот против Ливерпул кога испуштија предност од 3:0 од првиот натпревар и во реваншот загубија со 4:0. Чакир ја делеше правдата во натпреварот кој Ливерпул ја победи Барса со 4:0.

За утеха на Барселона може да и биде тоа што во 2015 година Чакир ја делеше правдата во финалето во ЛШ во кое Барса го победи Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

На синоќешниот натпревар помеѓу Бетис и Реал Мадрид имаше многу контроверзни одлуки на суд…