Дома Фудбал Италија Идол му е „Тигарот“, му го украде местото на Икарди, а сега сака и „деветката“ во Интер!

Идол му е „Тигарот“, му го украде местото на Икарди, а сега сака и „деветката“ во Интер!

0

Голгетерот на Расинг, Лаутаро Мартинез се најде на списокот на аргентинскиот селектор Сампаоли за престојните пријателски натпревари против Италија и Шпанија.

Мартинез така ќе има прилика да дебитира за сениорската репрезентација на Аргентина, а медиумите тврдат дека има повеќе шанси од Икарди за да патува на Мудијалот во Русија.

Овој 20-годишен голгетер се уште е анонимус во Европа, но од следната сезона ќе го носи дресот на славниот италијански клуб, Интер.

„Мојот идол е Радамел Фалкао. Неговото движење на теренот секогаш ме импресионира. Приметив дека медиумите не споредуваат со него и тоа многу ми се допаѓа“, изјави Мартинез.


Следете го Sportski.mk и на


Откако му го „украде“ местото во репрезентацијата, Мартинез е спремен да му ја земе и „деветката“ на Икарди.

„Мартинез од лето се сели во Интер и многу е среќен поради тоа. Доколку Икарди го напушти клубот тогаш ќе го земе дресот со број девет“, изјави неговиот агент.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Мајкл Овен го прогнозира точниот резултат на најголемиот натпревар на Островот

Утре во 17:00 часот на „Енфилд“ се игра најголемото англиско дерби помеѓу Ливерпул и Манче…